top of page

KURULUM VE DEVREYE ALMA

WhatsApp Görsel 2024-04-24 saat 10.50.41_fd1f0028.jpg
WhatsApp Image 2022-07-20 at 21.08.52.jpeg

Tasarım, analiz ve fizibiliteler entegrasyon öncesi ne kadar iyi yapılırsa entegrasyon süresi ve yeni sisteme adaptasyon o kadar iyi ve kısa sürede olur. Kurulum sonrasında kullanıcıların sisteme müdahelelerininkolaylığı açısından ihtiyaca uygun olan kullanıcı arayüzleri geliştirilir.
Yapılan analiz ve fizibilite çalışmalarında üretim adetleri, kapasite, hedefler, sorunlu noktalar ve ihtiyaçlar tespit edilir. Bu tespitlere dayalı olarak tasarımlar gerçekleştirilir. Son kullanıcı ile paylaşılır ve tasarımın son hali belirlenir. Kurulum için gerekli malzeme ve ürün tedarik süreci başlatılır. Daha sonra üretimin uygun olduğu dönemde kurulum gerçekleştirilir. Seri üretime başlanır. Kullanıcılara sistemi en verimli şekilde kullanabilmeleri için gerekli olan eğitim ve dokümantasyon sağlanır.
Kurulum sürecinde imalatı bitmiş ürünler montajı yapılacak bölgeye uygun taşıma yöntemleri ile titizlikle taşınır. Saha kurulumunu gerçekleştirecek olan yetkin personelimiz yapılan planlamaya uygun olarak, sırası ile mekanik, elektrik montaj ve kurulum etaplarını gerçekleştirir.
Mümkün olduğunca basit uygulamalar yapmaya gayret edilmelidir. Sistemler ne kadar karmaşık olur ise o kadar hata yapmaya, arıza oluşturmaya açık olacaktır. Malzeme, üretim ve montaj kalitesi de hem devreye alma sırasında hem de uzun süreli işletimde önemli olan diğer kriterlerdir.
Robot proseslerinde ilgili bölgenin tüm ekipmanları dahil tasarlanması gerektiğinden, entegratörün tüm süreçlere hakim olması şarttır. Tecrübeler süreci çok yakından etkileyecektir. Tasarım, projelendirme, üretim, montaj, otomasyon ve devreye alma çalışmalarına kadar tüm süreçlere hakim olunması gerekmektedir.
Otomasyon projelerinde başarı, müşteri için doğru çözüm üreten, deneyimli ve alanında uzmanlaşmış bir ekip ile çalışmaktan geçer. Deneyim; hızlı ve sorunsuz devreye alma, prosesin hızına ve gereklerine doğru tepki verebilecek kontrol elemanları ve ekipman seçimi, devreye almadan sonra oluşacak problemlere hızlı cevaplar üretebilme, arızayı bulmaya kolaylık sağlayacak gerçekçi alarmlar tanımlamak anlamına gelmektedir…
Tasarlanan uygulamaları ilk devreye alma, mantık yapılandırması ve hareket kabiliyetini kazandırmak uzmanlara bırakılması gereken önemli bir adımdır.
Robot ve Otomasyon uygulamalarında çok uluslu şirketlerle birlikte Proje Devreye Alma deneyimleri YASKAWA, FANUC, KUKA, ABB Robotları konusunda Programcılık, Teknik Destek ve Eğitim Hizmetleri, ayrıca her türlü PLC uygulamaları ile hizmetinizdeyiz.

 

bottom of page