top of page

İMALAT

1_edited.jpg
WhatsApp Görsel 2024-03-28 saat 14.55_edited.jpg
WhatsApp Görsel 2024-04-24 saat 11.11.13_2e5bb4f4.jpg

Günümüzde müşterilerin karşısına sürekli çıkan yeni ve gelişmiş ürünler ile bir ürünün aşama süresinin giderek azaldığı görülmektedir. Bunun yanında yoğun uluslararası rekabet ve müşteri isteklerinin yerine getirilmesiyle ürünlerde ileri teknoloji ve karmaşıklık artmaktadır. Aynı zamanda ürün teslim sürelerinde büyük düşüşler talep edilmektedir. Bu sebeple, mümkün olduğunca işleri çabuklaştıracak bilgisayar, müşteriden talebin alınmasından teslimine kadar her aşamada kullanılmalıdır. Böylece, üretim esnekliği ve hızı artacaktır.
Ürünlerin hızlı değişimi sonucunda, her şey müşteri ve piyasada yer tutmak ile müşterilerin özel isteklerinin karşılanması etrafında dönmektedir. Bu hedeflere ulaşabilmek için firmanın ürün ve tip çeşitliliğine uygun bir üretim programına sahip olması gerekir. Bunun yolu da küçük serili üretimden geçmektedir. Küçük serili üretimin ekonomikliği ise bilgisayar destekli tasarım ve imalata bağlıdır.
Günümüz üreticilerinin, global rekabet koşullarında, bir malı üretip denemek, olmazsa yeniden yapmak gibi pahalı bir yöntemi uygulama şansları artık yok. Bilişim teknolojileri sayesinde, ürüne son şeklini vermeden önce istediğiniz sayıda deneme yapabiliyor, daha tasarım aşamasındayken tasarım ve üretimde yaşanacak problemleri ve sonuçlarını görebiliyor, bu bilgilere göre yeni düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Tasarım, üretim ve tedarik bölümleri, ürün üzerinde eşzamanlı olarak çalışıp bilgi paylaşabildikleri için zaman ve maliyet açısından da önemli bir tasarruf sağlanmış oluyor. Otomasyon sistemi kurarken, deneyimli ve alanında uzmanlaşmış kişilerle çalışmanın faydası çoktur. Deneyim hızlı imalat ve sorunsuz devreye alma, prosesin hızına ve gereklerine doğru tepki verebilecek kontrolör ve ekipman seçimi, devreye almadan sonra oluşacak problemlere hızlı cevaplar üretebilme, arızayı bulmaya kolaylık sağlayacak gerçekçi alarmlar tanımlamak anlamına gelmektedir. Kısaca sizin için çözüm üreten bir ekip ile çalışmak gereklidir. Ancak proses bilgisi ya da sunulan çözümün kaliteli olması faydayı maksimize etmek için yeterli değildir. Her bir üretim tesisinin kendine özgü bir kimliği vardır ve bu bilgi ancak tesisin üretimi ve bakımından sorumlu insanlardan temin edilebilir. Bu yüzden uygulamaya yönelik imalat çözümlerini müşteri ile birlikte geliştirmek ve ‘ortaklaşa mühendislik’ kavramına yürekten inanmak önemlidir. Gerçekleştirdiğimiz projeler ve imalatlar tamamen firmamıza özgündür.

bottom of page